Inhalacje

Różnego rodzaju inhalatory to nie tylko urządzenie niezbędne w rękach astmatyków. W zależności od rodzaju lekarstw, jakie mamy przyjmować przy innych chorobach, możemy niekiedy korzystać z inhalacji. Głównie, kiedy cierpimy na niedrożność nosa, problemy z oddychaniem, a także z zatokami, możemy spokojnie stosować inhalatory.

Jest wiele rodzajów tych urządzeń…

Jest wiele rodzajów tych urządzeń. Różnią się budową, zastosowaniem oraz lekami, jakie można za ich pomocą podawać. Najczęściej używane są inhalatory pneumatyczne tłokowe. Są małe i poręczne, więc bez problemu, możemy je wszędzie ze sobą zabrać. Natomiast ich elektryczne wersje wydaję się jeszcze bezpieczniejsze. Działają delikatnie, dlatego mogą je stosować kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz małe dzieci.

Coraz rzadziej stosuje się natomiast inhalatory…

Coraz rzadziej stosuje się natomiast inhalatory ultradźwiękowe, ponieważ zakres sytuacji, w których można z nich korzystać, jest bardzo wąski. Poza tym, w niektórych przypadkach mogą przynieść więcej szkody, niż korzyści. Nie są odpowiednie dla astmatyków i dzieci.